Statü Danışmanlık HizmetleriYetkilendirilmiş Kişi-Onaylanmış Kişi

Dünya  global bir köy haline geldi. Dünyanın bir köşesinde herhangi bir ülkeyi rekabette öne geçiren yeni  yönetim uygulama  ve teknolojileri, çok kısa bir süre sonra, diğer ülkeler  tarafından ithal edilerek uygulamaya alınmakta.

Bu bağlamda dış ticaret ve gümrükleme alanında, işlem süreçlerini sadeleştiren, kısaltan ve dış ticaret operasyonlarının maliyetlerini düşüren en ileri uygulama çözümleri Onaylanmış Kişi Statüsü (OKS) ile Yetkilendirilmiş Kişi Statüsü (YYS) dir.

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü  gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartlarına sahip bulunan güvenilir firmalara gümrük işlemlerinde kolaylık ve imtiyazlar tanıyan ve uluslararası geçerliliği olan prestijli bir statüdür.

Dış ticaret firmalarına  ulusal ve uluslararası rekabette  üstünlük  sağlayan YYS belgesinin elde edilmesi, disiplinli olarak kararlı bir şekilde çalışmayı gerektiren zorlu bir süreçtir.

Biz firma alarak bir yanda Devlet diğer yanda özel sektör tecrübesi olan personelimiz ile bu zorlu sürecin en sorunsuz şekilde yönetilerek YYS alınması amacıyla en kaliteli ve uygun danışmanlık hizmetini sunuyoruz.

Yardıma mı ihitiyacınız var?

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için hemen iletişime geçin.

Hizmetlerimiz hakkındı bilgi mi almak istiyorsunuz?